Shrnutí Lean & Green Summit 2023

Prezentace a záznamy sekcí Lean & Green International Summit jsou k dispozici. Rozhodně doporučujeme shlédnout zkušenosti švýcarského Coop s Hydrogen Truck Initiative, kde se spojili s dalšími retailery (a konkurenty)  Migros-Gruppe / Groupe Migros / Migros  a SPAR International. A rovněž přístup společnosti Nestlé a GS1 Germany GmbH k digitalizaci a směřování k bezpapírové logistice (Digital Delivery Note). Do programu Cloud4Log, jehož ambicí je úplně eliminovat papírové dodací listy, je zapojeno již přes 80 společností. Ty si stanovily cíl ušetřit ročně 180 milionů listů papíru jen v samotném Německu.

Praktické zkušenosti s měřením uhlíkové stopy sdílely ve společné prezentaci společnosti BigMile a De Rijke. A do budoucnosti spojené s využíváním autonomních vozidel v silniční nákladní dopravě nás nechala nahlédnout společnost Einride.

Chystáme společné setkání k recap + sdílení zkušeností se snižováním emisí v logistice začátkem března 2024 ve spolupráci s EY. Prezentace jsou dostupné na ZDE